Buty Asolo TPS 520 GTX

Asolo TPS 520 GTX

Asolo TPS 520 GTX

OCENA :

Wygoda: bardzo dobra
Wodoodporność: bardzo dobra
Oddychalność: dobra
Wytrzymałość: dobra


Zalety:
– skóra licowa
– bardzo wygodne
– szybki system sznurowania
– podeszwa

Wady:
– zbyt mały gumowy otok
– za ciepłe na lato
– waga
– cena

Komentarz:
Buty użytkuję od 2008 roku. Były na wielu wyprawach w góry i jeszcze nigdy nie zawiodły. Zrobione są z jednego kawałka skóry licowej grubości 2.8 mm i wyposażone w membranę Gore-Tex. Od samego początku bardzo wygodne, nie obcierają, szybko ułożyły się do mojej, szerokiej stopy. Zastosowane rozwiązania w podeszwie [foto] powodują, iż w butach wędruje się przyjemnie i pewnie, stopa nie męczy się nawet po wielogodzinnym marszu. Podeszwa [foto] marki VIBRAM, bardzo dobrze radzi sobie na śniegu i błocie, nieco gorzej na lodzie.

Buty zdecydowanie na zimę, jesień i wiosnę. Nie zdarzyło się jeszcze, aby nawet przy bardzo dużym mrozie, było mi w nich zimno. Co jest zaletą zimą, nie koniecznie już latem… W wyższych temperaturach stopa szybko się poci i robi się nieprzyjemnie. Dużym minusem jest również zbyt mały gumowy otok, przez co lico na czubkach jest już mocno poobijane [foto].

Buty [foto] jeszcze nigdy nie przemokły. W warunkach do jakich zostały stworzone sprawdzają się doskonale. Stopa jest w nich stabilna, nawet podczas schodzenia. Sztywna podeszwa zapewnia również komfortowe poruszanie się w rakach. Mimo niewielkich mankamentów, buty zdecydowanie warte polecenia!

Krzysiek

February 23, 2013 · Opublikowany w Buty 

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby pozostawić komentarz.

Loading Facebook Comments ...